تهران شهرک صنعتی چهاردانگه

RAYAMOVALLED@GMAIL.IR

سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز

[سایلنسر اگزوز ژنراتور گازسوز و دیزلی

سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز ساخت رایا مولد

در سال های اخیر به دلیل استفاده دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز در تامین برق  مراکز و تولید صدای ناهنجار یکی از راه های کاهش صدای ژنراتور استفاده از سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور ( صدا خفه کن دیزل ژنراتور ) با هزینه مناسب و کم می باشد.سایلنسر اگزوز علاوه کاهش صدا ،  گازهای خروجی را به سمت خارج هدایت می نمایند. گاز تولید شده از احتراق سوخت ، گاز هایی را تولید نموده که از طریق منیفولد موتور وارد اگزوز دیزل ژنراتور شده است. این گازها باید هنگام عبور از منیفولد و صدا خفه کن اگزوز دیزل ژنراتور در مسیر خود مانعی نداشته باشند که فشار منفی back pressure  ایجاد نماید که سبب کاهش توان موتور و بازدهی دیزل ژنراتور می شود.

سوابق شرکت رایا مولد در زمینه ساخت سایلنسر اگزوز ژنراتور گازسوز و دیزلی

شرکت رایا مولد از سال 1370 خدمات دیزل ژنراتور از جمله سایلنت نمودن ژنراتور مشتریان گرامی را با راه کارهای خود انجام نموده لذا با استفاده از تجارب خود در این سال ها و استفاده از دانش فنی خود اقدام به ساخت صدا خفه کن دیزل ژنراتور  در سایز های متفاوت بسته به نوع کارکرد و توان ژنراتور تولید نموده است.لذا در این راستا آمادگی خود را جهت سایلنت نمودن ژنراتور های مشتریان گرامی را اعلام می دارد و در صورت نیاز مشاوره رایگان و خرید سایلنسر اگزوز با کارشناسان شرکت رایا مولد ارتباط برقرار نمایید.

سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور (سایلنسراگزوز ژنراتور گازسوز) تا چه مقدار صدای ژنراتور را کاهش می دهد؟

استفاده از صدا خفه کن هایی با استاندارد ساخت مناسب می تواند صدای موتور را از 15 الی 40 دسیبل کاهش دهد. این روش به دلیل کارآمدی بالا ، هزینه پایین و راحتی نصب اکثر مشتریان را مجاب به نصب می نماید. سایلنسر در لغت به معنی ساکت کننده هست ولی در اصل این قطعه دو وظیفه داره اول تامین بک پرشر مجاز (فشار هوا برگشتی ) و دوم افت صدا وقتی شما سایلنسر لازم ندارید باید به اصطلاح مخزن سایلنسر اگزوز را داشته باشید که فشار برگشتی در خروجی در محدوده مجاز بماند.

میزان کاهش مورد نیاز صدا با استفاده از سایلنسر اگزوز در محیط های مختلف
 • محیط صنعتی 15 الی 20 دسیبل
 • محیط مسکونی 20 الی 30 دسیبل
 • محیط بیمارستانی و حساس 30 الی 40 دسیبل
انواع سایلنسر دیزل ژنراتور طراحی شده توسط شرکت رایا مولد:

سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور

این سایلنسر ها برحسب نوع نصب ،فضای موجود ، توان دستگاه به سه روش ذیل ساخته می شوند:

سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور ( صدا خفه کن دیزل ژنراتور) استوانه ای:

سایلنسر اگزوز استوانه ای از رایج ترین و پرکاربردترین سایلنسر ها می باشد . این سایلنسر ها بر حسب سفارش به تک جداره ،دوجداره و دو جداره با عایق پشم سنگ تقسیم می شوند. سایلنسر اگزوز استوانه ای جهت دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز در رنج های 10 تا 2500 کیلو وات ساخت می شود. در هنگام سفارش ورودی و خروجی اگزوز بنا به سفارش مشتری صورت می گیرد.

صدا خفه کن اگزوز دیزل ژنراتور تک جداره:

در این اگزوز از طراحی منحصر بفردی خبری نیست و شامل یک منبع تو خالی که صدا در داخل آن کاهش و گازهای تولیدی موتور به خارج هدایت می شود.

صداخفه کن اگزوز دیزل ژنراتور دوجداره:

در این اگزوز به جز منبع از دو منبع داخلی استفاده گردیده که در زمان ورود گاز با فشار بالا به منبع و بروخورد با لایه ها و عدم فشار منفی و کاهش حرارت ، سبب کوبش صدای موتور شده و سایلنت سازی را انجام میدهد.

صداخفه کن اگزوز دیزل ژنراتور دوجداره با عایق پشم سنگ:

در این سایلنسر علاوه بر دوجداره بودن اگزوز ، از عایق پشم سنگ نیز در بین جداره ها برای کاهش صدا و حرارت بیشتر استفاده می شود. سوپر سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور در ابعاد مختلف در اندازه های 2 و 4 و 6 و 8 و 10و غیره جهت سفارش مشتریان ساخته می شود.

سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور به صورت دیسکی:
صدا خفه کن اگزوز دیزل ژنراتور
سایلنسر اگزوز دیزل زنراتور به صورت مستطیلی:
خصوصیات حرارت ،گاز حاصل از احتراق  و فشار گاز برعکسی و اعمال بر موتور در سایلنسر اگزوز ژنراتور گازسوز و دیزلی

هنگامی که یک دیزل ژنراتور در محیطی قابل اشتعال قرار داشته باشد، باید در سیستم اگزوز آن تغییراتی را به وجود آورد تا اطمینان حاصل شود که جرقه های تولید شده در فرآیند احتراق به فضای خارج نمی رسد.سایلنسرهای اگزوز حذف کننده جرقه های احتراق، به شکل استوانه ای و رآکتور طراحی و اصلاح شده اند. این اصلاح در سیستم سایلنسر ها باعث می شود که جرقه های کربنی در یک سیلندر جمع آوری شود. محفظه جمع آوری باید به عنوان بخشی از برنامه سرویس و نگهداری تمیز شود.

علاوه بر خصوصیات تنزل کاهش صدای اگزوز و حرارت، در طراحی سیستم اگزوز باید پارامترهای خاصی از گازهای اگزوز را نیز باید در نظر گرفته شود.. اینها شامل دمای گاز اگزوز است که از اهمیت ویژه ای برای طراحی دستگاه های پس از عمل کاتالیزوری  برخوردار می باشد. زیرا عملکرد کاتالیزور تابعی از دما و سرعت جریان گاز اگزوز می باشد.پارامتر مهم دیگر حداکثر افت فشار از طریق سیستم اگزوز دیزل ژنراتور است که در اثر مقاومت هیدرولیکی اجزای سیستم سایلنسر اگزوز ژنراتور  ایجاد میگردد. که با ساخت استاندارد سایلنسر اگزوز می توان از فشار برعکسی که از اگزوز به سمت موتور حرکت می کند را جلوگیری نمود.

سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور رایا مولد
لوازم جانبی سایلنسر اگزوز ژنراتور گازسوز:

شامل قطعات رابط جهت نصب سایلنسر با موتور می باشد که می توان به موارد  ذیل اشاره کرد:

 • فلنچ اگزوز دیزل ژنراتور : یک قطعه مهم در نصب این سیستم می باشد که برای اتصال صحیح اگزوز و منیفول اگزوز و یا توربو خروجی گازهای حاصل از احتراق موتور دیزل مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت خرابی فلنچ اگزوز ممکن است به دلیل نشت گاز خروجی و ورود هوای خارجی به داخل سیستم ، عملکرد ژنراتور تحت تاثیر قرار میدهد و باعث افزایش صدای تولیدی ژنراتور می گردد بنابراین برای حفظ صحیح عملکرد سیستم باید به طور منظم از قسمت فلنچ اگزوز ژنراتور بازدید نمود.

 • لرزه گیر آکاردئونی : لرزه گیر اگزوز ژنراتور یک قطعه مهم در نصب اگزوز دیزل ژنراتور می باشد که این قطعه به صورت یک گردش زاویه ای با سرعت لرزش موتور کاهش میابد. این کار به دلیل ارتعاشات بیش از حد بین محل اتصال منیفولد یا توربو  با اگزوز قرار گرفته و ارتعاشات را خنثی می نماید. 

 • عایق حرارتی اگزوز دیزل ژنراتور: عایق حرارتی اگزوز دیزل ژنراتور یک لایه از موادی است که بر روی لوله اگزوز دیزل ژنراتور نصب میگردد ، تا در برابر انتقال حرارت از لوله به سایر قسمت های دیگر دیزل ژنراتور همچون ، تانک سوخت ، قطعات الکترونیکی و غیره محافظت می نماید.عایق حرارتی معمولا از موادی مانند فیبر سیلیس ، فیبر شیشه ، کربن ، سیلیکات و چدن سفید ساخته شده است . هدف از استفاده از عایق حرارتی ، کاهش دمای سطح لوله اگزوز می باشد.

 • دمپر: جهت عدم ورود اشیا یا آب باران به داخل اگزوز دیزل ژنراتور از دمپر در فضای آزاد و بسته استفاده میگردد.

 • زانویی: استفاده از زانویی جهت ارتباط اگزوز در محل هایی که نیاز به خم می باشد استفاده می گردد و نکته ای که باید در این قسمت در نظر گرفت نقطه عطف خم اگزوز باید از 1.5 برابر قطر لوله بیشتر باشد.

استاندارد های نصب سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور:
 • افت فشار گاز نباید به دلیل استفاده از زانویی های مکرر و طول لوله های رابط و غیره از 7kpa بیشتر شود.
 • فاصله اگزوز با مواد قابل اشتعال به دلیل حرارت بالا رعات شود.(حداقل فاصله 20 سانتی متر)
 • استفاده نکردن از لوله اگزوز های مشترک همچون بویلر و غیره با دیزل ژنراتور که سبب خاموش شدن ژنراتور می شود. که باید لوله اگزوز مجزا جهت ژنراتور استفاده نمود.
 • استفاده از دمپر بر روی انتهای اگزوز در فضای باز جهت جلوگیری از ورود آب و سایر مواد
 • استفاده از لرزگیر های آکاردئونی استیل در مناطق مرطوب و فضای بارانی جهت صدا خفه کن اگزوز دیزل ژنراتور
 • طراحی اگزوز جهت هدایت گازهای خطرناک خروجی به دور از محیط محل زندگی
 • عدم استفاده اگزوز دیزل ژنراتور برای دو دستگاه ژنراتور (  به دلیل وارد شدن گازهای خروجی یا رطوبت یک موتور به موتور دیگری از طریق اگزوز )
در هنگام سفارش سایلنسر اگزوز توسط مشتری باید موارد ذیل به شرکت رایا مولد اعلام گردد:
 • قطر دهنه توربو شارژر
 • دیزل ژنراتور در فضای باز یا بسته قرار دارد؟
 • نحوه نصب صداخفه کن اگزوز ژنراتور گازسوز یا دیزلی به صورت افقی یا عمودی می باشد؟
 • نحوه نصب سایلنسر اگزوز از طریق جوش ، فلنچ یا بستی نصب گردد؟
 • ایا صدا خفه کن اگزوز ژنراتور نیاز به لرزه گیر آکاردونی دارد؟
 • جنس سایلنسر از ورقه فولادی یا استیل ضد زنگ ساخته شود؟

نکته: در مناطق مرطوب و بارانی خصوصا در فضای باز در شمال کشور و یا بر روی اسکله و یا شناور استفاده از صداخفه کن اگزوز با ورق استیل استفاده می شود که هزینه آن نسبت به ورقه فولادی تقریبا سه برابر بیشتر می باشد.

کیفیت سایلنسر اگزوز ژنراتور گازسوز و دیزلی به قطر ورق استفاده شده ، نوع طراحی داخلی شبکه های سایلنسر اگزوز و مقدار استفاده از پشم سنگ و غیره بستگی دارد. صداخفه کن اگزوز تولیدی شرکت رایا مولد قابل نصب بر روی انواه دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز برند کاترپیلار ، ولوو ، کامینز ، پرکینز ،mwm و غیره می باشد. در صورت نیاز به نصب سایلنسر اگزوز ژنراتور گازسوز شرکت رایا مولد با استفاده از تکنسین های خود قادر به همکاری در این زمینه نیز می باشد. پس به طور کلی در صورت استفاده از اگزوز دیزل ژنراتور با طراحی ساخت استاندارد می توان کاهش سوخت دستگاه و همچنین کاهش آلودگی محیط زیست کمک نمود.

نصب سایلنسر اگزوز دیزل زنراتور صدا خفه کن اگزوز شرکت رایا مولد

تست های مختلف بر روی سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور

شرکت رایامولد با استفاده از تکنیک ها و تجارب خود تست آلایندگی و میزان توان دستگاه را اندازه گیری می نماید تا به نحو ایده آل اگزوز عملکرد خود را داشته باشد. در تست آلایندگی میزان گازهای مخرب همچون مونوکسید کربن ، اکسید نیتروژن و سایر گازهای خروجی باید در محدود امن قرار گیرد تا سلامت افراد در خطر نیوفتد که می توان یا استفاده از کاتالیزوز ها و نصب در خروجی اگزوز ، آلایندگی را کمتر نمود که لازم به ذکر است قسمت اعمم الودگی موتور دیزل تنظیم نبودن آن می باشد. تست دیگر توان خروجی دیزل ژنراتور قبل و بعد از نصب اگزوز می باشد که در صورت عدم استاندارد ساخت اگزوز ، توان خروجی کاسته می شود.

برخی خدمات و تامین سایلنسر اگزوز ژنراتور شرکت رایا مولد
 • ساخت و نصب دو سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور 8 اینچ در وزارت ارتباطات
 • ساخت و نصب سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور 4 اینچ هتل سیمرغ اصفهان
 • ساخت و نصب صداخفه کن اگزوز ژنراتور شناور در جنوب کشور
 • ساخت و نصب سایلنسر اگزوز ژنراتور پروژه های واقع در تهران و شهرستان
 • ساخت و نصب سایلنسر اگزوز ژنراتور گازسوز نیروگاه 18 مگاواتی شیراز
 • ساخت 100 عدد سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور و صادرات به کشور عراق
 • ساخت 2 عدد سوپر سایلنسر اگزوز دوجداره پشم سنگی شرکت سهند پولاد تبریز
 • ….

ویدیو ساخت و نصب اگزوز دیزل ژنراتور

فروشگاه انواع صداخفه کن اگزوز بر حسب سایز موجود و ساخت شرکت رایا مولد

سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور 2.5 اینچ دوجداره با عایق پشم سنگ با ورق داخلی پانچ شده به طول 80 سانت و قطر 25 سانتی متر ، کاهش صدای اگزوز موتور تا بیش از 50 درصد

موارد سفارشی قابل نصب : لرزه گیر آکاردونی،فلنچ،عایق نسوز

 

صداخفه کن اگزوز ژنراتور 3 اینچ سوپر سایلنت دوجداره با مشخصات قطر 35 سانتی متر ،طول 1.2 متر و ضخامت ورق داخلی 1.5 میلی متر و ورق بیرونی 1.5 میلیمتر ، باعایق صوتی و حرارتی پشم سنگ فشرده و سیستم خفه کن طراحی شده مشابه نمونه آلمانی

موارد سفارشی قابل نصب : لرزه گیر آکاردونی،فلنچ،عایق نسوز

سایلنسر ژنراتور صداخفه کن ژنراتور

صداخفه کن اگزوز ژنراتور 4 اینچ سوپر سایلنت دوجداره با مشخصات قطر 45 سانتی متر ،طول 1.2 متر و ضخامت ورق داخلی 1.5 میلی متر و ورق بیرونی 1.5 میلیمتر ، باعایق صوتی و حرارتی پشم سنگ فشرده و سیستم خفه کن طراحی شده مشابه نمونه آلمانی

موارد سفارشی قابل نصب : لرزه گیر آکاردونی،فلنچ،عایق نسوز

سایلنسر ژنراتور صداخفه کن ژنراتور

 

سایلنسر اگزوز دیزل ژنراتور 5 اینچ سوپر سایلنت دوجداره با مشخصات قطر 60 سانتی متر ،طول 1.2 متر و ضخامت ورق داخلی 1.5 میلی متر و ورق بیرونی 1.5 میلیمتر ، باعایق صوتی و حرارتی پشم سنگ فشرده و سیستم خفه کن طراحی شده مشابه نمونه آلمانی

موارد سفارشی قابل نصب : لرزه گیر آکاردونی،فلنچ،عایق نسوز

سایلنسر ژنراتور صداخفه کن ژنراتور

سایلنسر اگزوز ژنراتور 6 اینچ دو جداره با عایق پشم سنگ ، ورق داخلی پانچ شده و جداره خارجی دو ورق 1.5 میلی متر ، دو سر فلنچ با ابعاد به طول 1.5 متر و قطر منبع 45 سانتیمتر و کاهش صدای اگزوز تا بیش از 50 درصد

موارد سفارشی قابل نصب : لرزه گیر آکاردونی،فلنچ،عایق نسوز

صداخفه کن اگزوز ژنراتور 8 اینچ سوپر سایلنت دوجداره با مشخصات قطر 50سانتی متر ،طول 1.5 متر و ضخامت ورق داخلی 1.5 میلی متر و ورق بیرونی 1.5 میلیمتر ، باعایق صوتی و حرارتی پشم سنگ فشرده و سیستم خفه کن طراحی شده مشابه نمونه آلمانی

موارد سفارشی قابل نصب : لرزه گیر آکاردونی،فلنچ،عایق نسوز

اگزوز سایلنسر ژنراتور 10 اینچ با ضخامت ورق 2 میلیمتر و طول 1.5 متر و قطر منبع اصلی 50 سانتی متر با عایق پشم سنگ و جداره داخلی پانچ شده کاهش صدای اگزوز به 50 درصد

موارد سفارشی قابل نصب : لرزه گیر آکاردونی،فلنچ،عایق نسوز

سایلنسر اگزوز ژنراتور 12 اینچ سوپر سایلنت دوجداره با مشخصات قطر 60سانتی متر ،طول 1.5 متر و ضخامت ورق داخلی 1.5 میلی متر و ورق بیرونی 2 میلیمتر ، باعایق صوتی و حرارتی پشم سنگ فشرده و سیستم خفه کن طراحی شده مشابه نمونه آلمانی

موارد سفارشی قابل نصب : لرزه گیر آکاردونی،فلنچ،عایق نسوز

صداخفه کن اگزوز ژنراتور 14 اینچ سوپر سایلنت دوجداره با مشخصات قطر یک متر ،طول 2.2 متر و ضخامت ورق داخلی 5 میلی متر و ورق بیرونی 3 میلیمتر ، باعایق صوتی و حرارتی پشم سنگ فشرده و سیستم خفه کن طراحی شده مشابه نمونه آلمانی

موارد سفارشی قابل نصب : لرزه گیر آکاردونی،فلنچ،عایق نسوز

سایلنسر ژنراتور صداخفه کن ژنراتور

سایر خدمات ژنراتور دیزلی و گازسوز

نحوه دریافت قیمت انواع سایلنسر اگزوز ژنراتور شرکت رایا مولد
 • ارسال درخواست از طریق ایمیل به RAYAMOVALLED@GMAIL.COM
 • تماس تلفنی با کارشناسان فروش شرکت رایا مولد در ساعات اداری (۹ الی ۱۷)
 • تماس در ساعات غیر اداری با شماره تلفن ۰۹۱۲۳۸۵۶۹۴۷
 • ارسال درخواست به واتس آپ شرکت به شماره ۰۹۱۲۳۸۵۶۹۴۷