تهران شهرک صنعتی چهاردانگه

RAYAMOVALLED@GMAIL.IR

کامپیوتر دیزل زنراتور

ECM یا ECU دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز نمایندگی فروش و دیاگ

واحد کنترل الکترونیکی موتور (ECU) کنترل کننده اصلی و قلب سیستم مدیریت موتور است. تأمین سوخت ، مدیریت هوا ، تزریق سوخت و احتراق را کنترل می کند. با توجه به مقیاس پذیری عملکرد آن ، واحد کنترل همچنین می تواند سیستم اگزوز را کنترل کند و همچنین عملکردهای انتقال و وسیله نقلیه را یکپارچه کند. ECU انواع پیشرانه و توپولوژی ها مانند بنزین ، دیزل ، CNG ، اتانول و همچنین سیستم ترکیبی و سوخت سوخت را مدیریت می کند. در گفتار عامیانه از ECU  دیزل ژنراتور با نام های ECM  دیزل ژنراتور یا کامپیوتر دیزل ژنراتور نیز یاد می شود. شرکت رایا مولد در زمینه فروش و دیاگ ecu دیزل ژنراتور آماده همکاری با شما عزیزان می باشد.

نحوه عملکرد ECU  دیزل ژنراتور

کامپیوتر یا ECM  دیزل ژنراتور کلیه نیازهای موتور را مدیریت کرده ، آنها را اولویت بندی کرده و سپس پیاده سازی می کند. نمونه هایی از نیازها شامل موقعیت پدال گاز و سیستم مورد نیاز اگزوز برای ترکیب مخلوط است. گشتاور به عنوان معیار اصلی برای اجرای همه نیازها عمل می کند. نسبت سوخت و هوا به گونه ای تنظیم می شود که گشتاور تا حد ممکن کارآمد باشد. علاوه بر توابع مربوط به احتراق ، واحد کنترل الکترونیکی شامل توابع امنیتی ، ایمنی و تشخیصی است.

واحد کنترل موتور قادر است با همکاری واحدهای کنترل خودرو از فناوری آینده چشمک زدن SW بر روی هوا (FOTA / SOTA) پشتیبانی کند.

مدیریت موتور همچنین به سیستم های ایمنی فعال مانند ASR و ESP® اجازه می دهد تا در گشتاور موتور دخالت کنند.

تعریف ECU/ECM دیزل ژنراتور

کامپیوتر دیزل ژنراتور (واحد کنترل الکترونیکی) یا ECM ) ماژول کنترل الکترونیکی) هر دو اصطلاحی برای توصیف “مغز” موتور الکترونیکی هستند ECU  دیزل ژنراتور نوعی رایانه است که ورودی های مختلفی را از حسگرهای موجود در موتور دیزل می گیرد و از اطلاعات برای کنترل انژکتورهای واحد یا  محرک موتور استفاده می کند . این امر به نوبه خود با تغییر میزان سوخت تزریق شده به سیلندرهای موتور ، سرعت موتور را کنترل می کند.

دلایل اهمیت ECM  دیزل ژنراتور

ECM / ECU  توسط سازنده موتور در موتور طراحی می شود. در نسل جدید موتورها ECM / ECU بر روی آنها نصب نشده است.به دلیل طیف وسیعی از سیگنال ها و سنسورهایی که از یک ECM / ECU وارد و خارج می شوند ، می توانند به کاهش انتشار ، کاهش مصرف سوخت و بهبود عملکرد کلی موتور کمک کنند. از آنجا که آنها پارامترهای موتور را کنترل می کنند ، از آنها برای تشخیص استفاده می شود زیرا کدهای خاصی  (DTC) را ذخیره می کنند .

تفاوت ECU و ECM

اصطلاحات ECU و ECM قابل تعویض هستند. تولیدکنندگان مختلف به آنها متفاوت اشاره می کنند ، اما آنها عملکرد مشابهی را انجام می دهند.

مزایایECU  دیزل ژنراتور

  • بیشتر پارامترهای موتور را کنترل می کند تا بتواند سریعتر به تغییرات سرعت و شرایط محیطی پاسخ دهد.
  • می تواند برخی از خطاهای سنسور موتور را تشخیص داده و موتور را خاموش کند تا از خرابی جلوگیری کند.
  • می تواند برای تأمین بازخورد و اطلاعات اپراتور با سایر عناصر کنترل کننده در سیستم ارتباط برقرار کند. معمولاً این موارد توسط چراغ های تشخیصی یا با کدهای عیب یابی DTC ارائه می شوند.

معایب ECM  دیزل ژنراتور

  • هزینه اضافی ، ECU گران تر از فرمانداران مکانیکی است.
  • برای تنظیم پارامترها ، نرم افزار اغلب مورد نیاز است ، که ممکن است فقط به فروشنده محدود شود.
  • سیم کشی اضافی بیش از یک فرمان دهنده مکانیکی استاندارد مورد نیاز است

دیاگ ecu دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند * نام شما