تهران شهرک صنعتی چهاردانگه

RAYAMOVALLED@GMAIL.IR

رگولاتور ژنراتور AVR ژنراتور سه فاز نمایندگی فروش

شرکت رایا مولد تامین کننده قطعات دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز وارد انواع رگولاتور کنترل ولتاژ (AVR) ژنراتور های استمفورد انگلستان AVR SX460 ، رگولاتور کنترل ولتاژ مکالته ایتالیا ( avr ژنراتور مکالته )، رگولاتور ولتاژ لینز ایتالیا ( avr ژنراتور لینز )، AVR ژنراتور AVK آلمان ، برد AVR ژنراتور لوری سومر ، رگولاتور کنترل ولتاژ استمفورد پاور چین اماده فروش و همکاری با مشتریان گرامی به صورت تک و عمده می باشد . از جمله رگولاتور های پر فروش بازار می توان به برد رگولاتور ژنراتور as440 ، mx341 , mx321 , sr7 , uvr6 می توان نام برد لذا در صورت نیاز با کارشناسان شرکت رایا مولد ارتباط برقرار نمایید.

فروشگاه رگولاتور ژنراتور استمفورد انگلستان (AVR ژنراتور استمفورد)

رگولاتور ولتاژ ژنراتور SX460 - AVR ژنراتور - برد AVR ژنراتور - برد رگولاتور ژنراتور
AVR ژنراتور استمفورد مدل SX460
AVR ژنراتور استمفورد مدل MX321
رگولاتور کنترل ولتاز MX341 ژنراتور استمفورد AVR MX341 شرکت رایا مولد
AVR ژنراتور استمفورد مدل MX341
رگولاتور کنترل ولتاژ AVR ژنراتور برد رایا مولد
رگولاتور کنترل ولتاژ استمفورد مدل MX322
رگولاتور ولتاژ AS440 – رگولاتور AVR AS440 – برد AVR AS440 - برد رگولاتور AS440
AVR ژنراتور استمفورد مدل AS440
AVRژنراتور مدل AS480
رگولاتور ژنراتور استمفورد مدل MA330

AVR ژنراتور sx460 استمفورد انگلستان مطرح ترین رگولاتور در ژنراتور های استمفورد و سایر می باشد . استفاده از این برد به دلیل کیفیت بالا و عمر  و کارکرد بالا در ژنراتورهای 10 الی 250 کاوا اکسایتری بدون زغال در دو نوع 5 و 20 آمپر تولید و در انبار شرکت رایامولد موجود می باشد. این برد در دو کیفیت اصلی و اورجینال ساخت انگلستان و جنس طرح اصلی ساخت چین به بازار عرضه می شود. نحوه تنظیم و نصب این برد به این صورت است که دو سیم تکفاز 7و 8 جهت تغذیه و F1و F2 نیز به تحریک نصب می گردد. از جمله مشخصات این برد می توان به تنظیم ولتاژ خروجی با استفاده از پتانسومتر ، حداکثر ولتاز 09 V DC ، جریان خروجی پرایم تحریک 4 امپر ، برد کنترلی نیم موج ،جریان خروجی AC 6 A به تحریک ، دقت تنظیم بالا ، پایداری در خروجی ، و انواع حفاظت ها همچون حفاظت در مقابل افزایش جریان تحریک ، کاهش فرکانس ، عمل کرد خوب در شرایط ویژه آب هوایی همچون جنوب و شمال کشور می توان اشاره نمود.در صورت نیاز و مشاوره نصب با ما در تماس باشید.

برد رگولاتور ژنراتور AS440 استمفورد انگلستان در دو نوع ساخت چین درجه یک و اورجینال شرکت استمفود ساخت انگلستان بنا به در خواست مشتری در انبار شرکت رایا مولد موجود می باشد. در ژنراتور های 20 الی 700 کاوا استمفورد اکسایتری انگلستان قابل نصب می باشد. برد AS440 مناسب برای پارالل دیزل ژنراتور در توان های مختلف بوده و در صورت نیاز بر روی ژنراتور بدون ذغال نصب می گردد. ولتاز تغذیه این برد به صورت تکفاز 220 ولت و سه فاز 400 ولت بوده و از جمله ویژگی های این موتور به جریان خروجی متناوب 7.5 آمپر DC  ، جریان خروجی 4.5 آمپر DC ، دقت تنظیم ولتاز 1 درصد ، عملکرد عالی در آب و هوای ویژه همچون گرما رطوبت و گرد و خاک ،  پایداری و تثبیت فرکانس و ولتاژ خروجی و پایداری آن ، دارای سیستم SMT، ماکزیمم ولتازخروجی 82 ولت DC ، دارای حفاظت در مقابل کاهش ولتاژ و فرکانس ، قابلیت تنطیم ولتاز خروجی با پتانسومتر نصب شده بر روی رگولاتور می توان نام برد.

avr sx440 ژنراتور استمفورد در دو نوع اصلی ساخت انگلستان و درجه یک ساخت چین در دو آمپر 5 و10 آمپر در انبار شرکت رایا مولد موجود می باشد. این برد در دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز با ژنراتور استمفورد و استمفورد پاور در رنج 20 تا 700 کاوا مورد استفاده قرار می گیرد.این  رگولاتور جهت پارالل ژنراتور ها با هم و سنکرون با شبکه برق نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این رگولاتور با استفاده از مدار نیم موج تریستوری جهت تنظیم ولتاژ خروجی جهت ژنراتور روهای بدون زغال و پایداری عالی حتی در زمان دور پایین دیزل ژنراتور مورد استفاده می گردد. از مشخصات شاخص این برد دارای ورودی تک فاز 220 ولت ، ولتاز خروجی 90 ولت به اکسایتر ، جریان خروجی دائم 4 آمپر و لحظه ای 10 ثانیه ای 6 آمپر ، دارای پیچ تنظیم ولتاژ خروجی ، مقاومت تحریک 15 آهم و حفاظت در مقابل ولتاژ اتصال کوتاه و دور پایین را می توان نام برد.

رگولاتور ژنراتور mx321 استمفورد انگلستان جهت ژنراتور با توان 1000 تا 2500 کاوا مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به قیمت بالای برد اصلی و اورجینال شرکت رایا مولد جنس درجه یک چینی را وارد نموده تا با یک سوم قیمت در اختیار مشتریان قرار گیرد.برد mx321 استمفورد قابلیت پارالل ژنراتور را با دقت بالا  و نوسانات خروجی کم دارا می باشد. این مدل دارای سیستم pmg که سبب عملکرد عالی بارهای غیر خطی و ضربه ای را در خروجی می شود. از مشخصات برد قدرتمند mx321 می توان به جریان خروجی دائم dc  3آمپر ، حداکثر ولتاژ خروجی dc 140 تا 220 ولت ، سازگار با ژنراتور مدل HCI634J – HCI1634K – PI734B – PI734C – PI734D – PI734E – PI734F – PI734G – LV804R ، فرکانس نرمال 50 ,60 هرتز ، دارای سه عدد سنسور سه فاز ، کیفیت بالای قطعات در برد ، حداکثر توان 18  وات ، قابلیت استفاده با برق تکفاز 220 ولت و برق سه فاز 380 ولت و انواع حفاظت های جریان اتصال کوتاه ، کاهش ولتاژ ، کاهش جریان می توان نام برد. دقت شود در هنگاه خرید جنس اورجینال به صورت برجسته پشت قاب رگولاتور کلمه STAMFORD نقش بسته باشد در غیر این صورت فیک می باشد.

AVR ژنراتور MX342 استمفورد

 
 STAMFORD AVR MX342 یک رگولاتور ولتاژ خودکار (AVR) آنالوگ، حسگر 2 فاز، ژنراتور آهنربای دائم (PMG) است که از اثرات بارهای غیر خطی جدا می شود. دارای عملکرد بداهه راه اندازی موتور، جریان اتصال کوتاه پایدار و مشخصه خطی ولت/هرتز برای کاربردهای سرعت متغیر است. این MX342 STAMFORD AVR دارای شیب خطی ولت / هرتز تا 18 هرتز و محدودیت جریان (در صورت نصب CT اضافی) است. توان تحریک از یک ژنراتور آهنربای دائم سه فاز   (PMG)، برای جداسازی مدارهای کنترل AVR از اثرات بارهای غیر خطی و کاهش تداخل فرکانس رادیویی در پایانه‌های ژنراتور به دست می‌آید. جریان اتصال کوتاه ژنراتور از دیگر ویژگی های سیستم PMG است. برد avr ژنراتورSTAMFORD   MX342 ولتاژ را در سیم پیچ ژنراتور اصلی حس می کند و توان تغذیه شده به استاتور محرک و از این رو روتور اصلی را کنترل می کند تا ولتاژ خروجی ژنراتور را در محدوده های مشخص شده حفظ کند و بار، سرعت، دما و ضریب توان ژنراتور را جبران کند. یک مدار اندازه گیری فرکانس به طور مداوم سرعت شفت ژنراتور را نظارت می کند و با کاهش ولتاژ خروجی ژنراتور به صورت خطی با سرعت کمتر از آستانه از پیش تنظیم شده، حفاظت در سرعت پایین از سیستم تحریک را فراهم می کند.در صورت نیاز به این رگولاتور با کارشناسان فروش شرکت رایامولد ارتباط برقرار نمایید.

رگولاتور ولتاژ ژنراتور – AVR ژنراتور – برد avr ژنراتور – برد رگولاتور ژنراتور

رگولاتور ولتاژ ژنراتور MX322

MX322 یک تنظیم کننده خودکار ولتاژ سه فاز (AVR) است.MX322 یک تنظیم کننده خودکار ولتاژ سه فاز (AVR) است و بخشی از سیستم تحریک دینام بدون ذغال را تشکیل می دهد. توان تحریک از یک ژنراتور آهنربای دائم سه فاز (PMG)، برای جداسازی مدارهای کنترل برد رگولاتور ژنراتور از اثرات بارهای غیر خطی و کاهش تداخل فرکانس رادیویی در پایانه های دینام به دست می آید.جریان اتصال کوتاه دینام پایدار یکی از ویژگی های اضافی سیستم PMG است. از جمله ویژگی های کلیدی این برد می توان به  ولتاژ ورودی حسگر 170-264 ولت ac حداکثر، 2 یا 3 فاز فرکانس 50-60 هرتز اسمی ، برق ورودی (PMG) ولتاژ 170-220 ولت ac حداکثر، 3 فاز، 3 سیم، جریان 3A/فاز فرکانس 100-120 هرتز اسمی ، ولتاژ خروجی حداکثر 180 ولت dc، اتلاف توان واحد حداکثر 18 وات ، حفاظت بیش از حد تحریک نقطه تنظیم 75 ولت dc تاخیر زمانی 8-15 ثانیه (ثابت) می توان نام برد. این برد در دو نوع استمفورد ساخت انگلستان و ساخت چین درجه یک در انبار شرکت نیرو مولد موجود می باشد.

رگولاتور ولتاژ ژنراتور – AVR ژنراتور – برد avr ژنراتور – برد رگولاتور ژنراتور

برد avr ژنراتور MX341

AVR  ژنراتور  MX341 ارای دو نوع ساخت انگلستان و اصلی و ساخت چین درجه یک در انبار شرکت موجود بوده و در صورت نیاز با ما در تماس باشید.توان تحریک از یک ژنراتور آهنربای دائمی سه فاز (PMG)، برای جداسازی مدارهای کنترل AVR از اثرات بارهای غیرخطی و کاهش تداخل فرکانس رادیویی در پایانه‌های ژنراتور به دست می‌آید.  AVR ولتاژ را در سیم پیچ اصلی ژنراتور حس می کند و توان تغذیه شده به استاتور محرک و در نتیجه روتور اصلی را کنترل می کند تا ولتاژ خروجی ژنراتور را در محدوده های مشخص شده حفظ کند و بار، سرعت، دما و ضریب توان ژنراتور را جبران کند.مدار استارت نرم  بدون خلاصی برای ایجاد ولتاژ خروجی ژنراتور به صورت کنترل شده در نظر گرفته شده است. از جمله ویژگی کلیدی این کنترلر حداکثر ولتاژ 120 ولت dc، مقاومت حداقل 15 اهم ، پاسخ رگولاتور ولتاژ 10 میلی ثانیه ، حداکثر اتلاف توان 15 وات ، تاخیر زمانی 10 ثانیه (تثبیت شده ) می توان نام برد.

فروشگاه رگولاتور ژنراتور مکالته ایتالیا (AVR ژنراتورMECCALTE )

avr ژنراتور سه فاز avr دیزل ژنراتور رایا مولد
برد کنترل ولتاژ ژنراتور مکالته مدل DER2 مکالته
avr ژنراتور سه فاز avr دیزل ژنراتور رایا مولد
avr ژنراتور سه فاز مدل DER1 مکالته
رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور مکالته AVR DSR شرکت رایا مولد
AVR ژنراتور مکالته ایتالیا مدل UVR6
avr ژنراتور سه فاز شرکت رایا مولد
کنترل ولتاژ ژنراتور مکالته ایتالیا مدل DSR
رگولاتور کنترل ولتاژ avr ژنراتور مکالته شرکت رایا مولد AVR ژنراتور
AVR ژنراتور مکالته ایتالیا مدل SR7

AVR  ژنراتور  مکالته sr7  در دو نوع ساخت ایتالیا اورجینال ، ساخت چین درجه یک در انبار این شرکت موجود می باشد. این برد در ژنراتور مکالته در توان زیر 100 کاوا جهت تنظیم ولتاژ خروجی ژنراتور مورد استفاده قرار می گیرد. این رگولاتور مجهز به یک سیستم حفاظتی کامل در شرایط عملیاتی  از جمله افزایش جریان تحریک و یا کاهش فرکانس در ژنراتور های مکالته می باشد.از جمله ویژگی های شاخص این avr sr7 می توان به تغذیه برد با ولتاژ 80 تا 270 ولت و فرکانس 50 و 60 هرتز ، دارای فیوز محافظ 250 ولت 5 آمپر با قطع سریع ، ولتاژ خروجی 63 ولت و جریان خروجی 5 امپر ، استفاده در ژنراتور ها دارای تحریک شنت ، ولتاژ خروجی 400 ولت فیکس ، ولتاژ خروجی حداکثر 90 ولت DC ، 220 ولت ولتاز خروجی AC موج هارمونیک ودارای وزن 275 گرم و ابعاد 39*92*97 میلی متر می باشد. این برد در نواحی جنوب کشور با درجه حرارت بالا و رطوبت بالا با عملکرد مطلوب کار می کند.

برد رگولاتور ژنراتور DSR جهت ژنراتور مکالته در دو نوع ساخت ایتالیا اورجینال و نوع جنس درجه یک ساخت چین در انبار شرکت رایا مولد موجود می باشد. این رگولاتور با سخت افزار و نرم افزار پیشرفته دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد. این برد به دلیل وجود انواع حفاظت های افزایش جریان تحریک ، کاهش فرکانس و سایر حفاظت ها سبب عمر بالای AVR شده است. این رگولاتور تنظیم کننده دیجیتال کنترل شده و در مدلهای ژنراتور مکالته سری مدل ECO , ECP و سازگار با سیستم PMG مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله ویژگی های این AVR می توان به منبع ولتاژ AC 40 تا 270 ولت ، فرکانس 15 تا 70 هرتز ، دقت تنظیم ولتاژ -+1 درصد ، حداکثر جریان خروجی DC 5 ولت ، کارکرد در دمای 70+ تا 25- درجه سانتی گراد ، اندازه گیری به صورت تک فاز می توان نام برد. ابعاد این برد 13.3 در 9.5 در 6.2 میلیمتر و وزن 300 گرم می باشد.

AVR  ژنراتور UVR6 یک تنظیم کننده ولتاژتمام اکترونیکی پیشرفته می باشد که نوع اصلی آن ساخت شرکت مکالته ایتالیا و در ژنراتور 85 کاوا به بالا استفاده می گردد. کیفیت دیگر این برد نوع درجه یک چینی بوده که قیمت مناسبتری نسبت به نوع اصلی را دارا می باشد. کیفیت بالای سخت افزاری و استفاده از قطعات الکترونیکی قدرت و مدار هیبریدی ، مدار مجتمع با نقشه الکتریکی برد عالی و راندمان بالای آن سبب عمر بالای این برد شده است. از جمله مشخصات فنی شاخص این برد می توان به ورودی تکفاز 220 ولت و ورودی سه فاز 400 ولت  با فرکانس 50 و 60 هرتز و انواع حفاظت ها همچون حفاظت در برابر بار اضافه ( LED زرد رنگ ) ، حفاطت در برابر ولتاژ پایین ( LED قرمز رنگ ) ، حفاظت فرکانسی UFRO ، خروجی ماکزیمم 6.3 آمپر ، رگولاتور ولتاژ بار کمتر از 0.5 درصد ، قابلیت تنظیم ولتاژ از راه دور از طریق ولوم ریموت ، قابلیت استفاده در ژنراتور های بدون زغال و اکسایتری ، زمان پاسخ 80 میلی ثانیه در 90 درصد جریان تحریک ، خروجی 80 تا 480 ولت AC، کارکرد در دمای 40- تا 70 درجه سانتی گراد و رطوبت 90 درصد می توان نام برد.

فروشگاه رگولاتور ژنراتور لوری سومر  (AVR ژنراتور لوری سومر LEORY SOMER)

برد AVR R230 ژنراتور لوری سومرسه فاز
برد کنترل ولتاژ  ژنراتور لوری سومر مدل R438
برد کنترل ولتاژ  ژنراتور لوری سومر مدل R449
برد کنترل ولتاژ  ژنراتور لوری سومر مدل R220

برد avr ژنراتور R448 لوری سومر فرانسه  که بیشتر در دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز کاترپیلار و در توان 500 کاوا به بالا استفاده میگردد. رگولاتور ولتاژ اتوماتیک R448 دارای مدار تریستور نیم موج می باشد. این رگولاتور دارای دو نوع اصلی ساخت فرانسه و نوع چینی درجه یک در کشور موجود می باشد. از جمله مشخصات شاخص این برد می توان به دمای عملیاتی -55 تا 70 درجه سانتی گراد ، ارتعاشات کمتر از 10 هرتز ، قابل استفاده برای هر دو سیستم تحریک PMG , AREP ، تغذیه AVR از دو سیم پیچ ، منبع تغذیه شنت 150 ولت ، 50-60 هرتز ، فیوز 10 آمپر ، تنظیم ولتاز +-5درصد ، قابلیت استفاده به صورت پارالل ، خروجی پایدار و بدون ریپل  می توان اشاره نمود.این برد قابلیت نمونه برداری ولتاز به صورت سه فاز می باشد.حفاظت هایی همچون اتصال کوتاه خروجی ف حفاظت جریان اتصال کوتاه و استفاده در دمای بالا و شرجی سبب عمر بالای این AVR گردیده است. جهت خرید رگولاتور R448  اصلی با مشاوران شرکت رایا مولد ارتباط برقرار نمایید.

رگولاتور ولتاژ ژنراتور  AVR R230 جهت ژنراتور لوری سومر فرانسه تا توان زیر 200 کاوا بدون ذغال و اکسایتری مورد استفاده قرار میگیرد. این برد در دو نوع اصلی ساخت فرانسه و ساخت چین درجه یک در انبار شرکت رایا مولد موجود می باشد لذا در صورت نیاز به این برد با کارشناس فروش شرکت رایا مولد ارتباط برقرار نمایید. از جمله ویژگی شاخص برد R230  AVR می توان به دقت تنظیم ولتاژ ±5/0  درصد ،  دارای ورودی تکفاز 110 ولت ، ولتاژ خروجی 12 ولت DC ، فرکانس ورودی 50 و 60 هرتز ، جریان تحریک 5 آمپر ،  ولتاز خروجی 85 تا 139 ولت ، قابلیت تنظیم ولتاژ به وسیله پتانسیومتر جریان و ولتاژ ، دارای فیوز محافظ و ویژگی حفاظتی فرکانسی ، پتانسیومتر 5 وات 1000 اهم ، توان مصرفی 8 وات ، رطوبت کاری 95 درصد ، دمای کاری 40- تا 70 درجه سانتی گراد ، خروجی 10 آمپر به مدت ده ثانیه و 8 آمپر به صورت دائم می توان نام برد. کیفیت بالای این برد سبب شد در مناطق جنوب کشور با دمای بالا مورد استفاده قرار گیرد.

برد رگولاتور ژنراتور R449 در ژنراتورهای لوری سومر فرانسه در توان 700 کاوا به بالا جهت تنظیم ولتاژ مورد استفاده قرار می گیرد. این رگولاتور ژنراتور در دو نوع اصلی ساخت کشور فرانسه و ساخت چین درجه یک در شرکت رایا مولد موجود می باشد. از جمله مشخصات فنی این برد می توان به ولتاژ وردی 25 ولت ، فرکانس ورودی 50 تا 60 هرتز ، ولتاز خروجی 85 تا 520 ولت ، جریان تحریک 7 آمپر ، تنظیم ولتاژ 5درصد ، دمای کاری رگولاتور در 40- تا 70 درجه سانتیگراد ، دارای انواع حفاظت بار اضافی ، دارای فیوز محافظ 8 امپری ، حفاظت کاهش فرکانس ، حفاظت اتصال کوتاه ، خروجی ثابت در زمان بارهای ناگهانی ، ساخته شده به صورت دیجیتال و آنالوگ ، دمای ذخیره سازی رگولاتور55- تا 85 درجه سانتی گراد ، دارای ± 5 درصد رگولاسیون رگولاتور ، آمپر خروجی 8 آمپر تا ده ثانیه ، و 7 آمپر در شرایط نرمال ، خروجی پایدار بدون نوسان می توان نام برد.

AVR  ژنراتور VR6: این رگولاتور در دو نوع اصلی ساخت فرانسه و چینی درجه یک جهت استفاده در ژنراتور لوری سومر یا دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز کاترپیلار استفاده و در انبار شرکت رایامولد موجود می باشد. از جمله ویژگی های این برد می توان به  قدرتSHUNT EXCITED  ورودی: 180-280 Vac، 50/60 هرتز، 1 یا 3 فاز PMG EXCITED 63-105 Vac 100/240 هرتز 3 فاز ورودی حسگر: 180-280 Vac، 50/60 هرتز 1 یا 3 فاز ورودی CT: 1 یا 5 Aac 50/60 هرتز ورودی ACC: +/- 3 Vdc. خروجی: 65 Vdc @ 12 Adc  خروجی: 65Vdc @ 12Adc  سنجش: 100 تا 120 ولت +/-10٪ با کنترل استاندارد 10K اهم، 1 فاز یا 3 فاز، 50/60 یا 400 هرتز. 1 VA حداکثر بار در هر ترمینال موازی: 1 A یا 5 A برای حداکثر افت 6٪. حداکثر بار 10 VA؛ جدا شده برای استفاده در روش افت راکتیو یا جریان متقاطع دقت تنظیم: +/- 0.5٪ حداکثر در محدوده کامل بارگذاری ژنراتور و +/- 5٪ تغییرات فرکانس نقاط شکست تحت حفاظت فرکانس: قابل تنظیم 45 تا 65 هرتز (فقط رگولاتورهای 50/60 هرتز) پاسخ رگولاتور: کمتر از 4 میلی ثانیه پایداری حرارتی: کمتر از 0.5٪ در هر 40 درجه تغییر دمای محیط دمای عملیاتی و نگهداری: -40 درجه سانتیگراد تا +70 درجه سانتیگراد  اتلاف توان: کمتر از 50 وات  اشاره نمود.

رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور دیتاکام ساخت ترکیه:

شرکت مطرح ترکیه ای datakom  در ساخت avr  نیز فعالیت دارد که شرکت رایا مولد به عنوان وارد و تامین کننده این ژنراتور ها و تامین نیاز های مشتری فعالیت می نماید. کیفیت بالا و قیمت مناسب سبب فروش بالای این محصول شده است در ادامه موجودی avr datakom ترکیه شرکت رایا مولد به شرح ذیل نمایش داده می شود:

فروشگاه avr ژنراتور برند DATAKOM (AVR ژنراتوردیتاکام ترکیه )

رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور AVR 8 شرکت رایا مولد
AVR 8 رگولاتور ژنراتور دیتاکام ترکیه
رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور AVR 5 شرکت رایا مولد
AVR 5 رگولاتور کنترل ولتاژ datakom ترکیه
رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور AVR 4 شرکت رایا مولد
AVR 4 رگولاتور کنترل ولتاژ دیتاکام ترکیه
avr ژنراتور سه فاز avr دیزل ژنراتور رایا مولد
AVR 40  ژنراتور datakom ترکیه
avr ژنراتور سه فاز avr دیزل ژنراتور رایا مولد
AVR 20 برد کنترل ولتاژ دیتاکام ترکیه
avr ژنراتور سه فاز avr دیزل ژنراتور رایا مولد
AVR 12 برد کنترل ولتاژ دیتاکام ترکیه

 رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور AVR

شرکت رایا مولد تامین کننده قطعات دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز وارد انواع رگولاتور کنترل ولتاژ (AVR) ژنراتور های استمفورد انگلستان ، رگولاتور کنترل ولتاژ مکالته ایتالیا ، رگولاتور کنترل ولتاژ لینز ایتالیا، رگولاتور کنترل ولتاژ AVK آلمان ، رگولاتور کنترل ولتاژ استمفورد پاور چین اماده فروش و همکاری با مشتریان گرامی ب صورت تک و عمده می باشد لذا در صورت نیاز با کارشناسان شرکت رایا مولد ارتباط برقرار نمایید.

ولتاژ رگولاتور ژنراتور (AUTOMATIC VOLTAGE REGOLATOR) بخش مهمی در ژنراتور بدون جاروبک را عهده دار می باشد. در واقع ولتاژ روگولاتور AVR با سیم پیچ اصلی و تحریک در ارتباط می باشد و از طریق حلقه های سیم پیچ  اتصال کوتاه ، ولتاژ سیم پیچ را در تلرانس 1.5 درصد تنظیم و کنترل می نماید تا در خروجی ولتاژ سابتی داشته باشد. Avr  ژنراتور می تواند توان راکتیو تولیدی ، تنظیم و تصحیح ضریب قدرت تنظیم ولتاژ نسبت به فرکانس را نیز تغییر و تنظیم نماید.

رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور موجود به تفتیک برند شامل موارد ذیل می باشد:

AVR ژنراتور استمفورد انگلستان:

پر مصرفترین رگولاتور استمفورد انگلستان مدل SX460 می باشد که بر روی ژنراتور هایی از توان 25کاوآ تا 250 کاوآ قابل نصب می باشد که مشخصات آن به شرح ذیل می باشد:

 • قابل نصب بر روی ژنراتور تا جریان تحریک 4 آمپر
 • قابلیت تنظیم ولتاژ از 110 تا 250 ولت
 • فرکانس کاری 50 و 60 هرتز
 • دارای فیلتر پایین فرکانس URFQ رگولاتور ولتاژ ژنراتور
 • دارای ولتاژ خروجی DC 90 ولت
 • قابل نصب فقط بر روی ژنراتور استمفورد

انتخاب AVR جهت کنترل ولتاژ خروجی ژنراتور باید با توجه به نوع سیستم تحریک ژنراتور صورت گیرد .

در اینجا 2 مدل مختلف از AVR را که مناسب هر کدام از سیستمهای تحریک ذکر شده فوق می باشد را نام برده ایم :

 •  استمفورد مدل SX460 – مناسب ژنراتورهای با سیستم تحریک Shunt
 •  استمفورد مدل MX321 – مناسب ژنراتورهای با سیستم تحریک PMG

سایر برد رگولاتور کنترل ولتاژ استمفورد انگلستان

AVR AS480-AVR AS4400-AVR AS540-AVR SX460-AVR MX322-AVR MX341-AVRMX321-AVRMA330 ژنراتور استمفورد انگلستان

رگولاتور ولتاژ ژنراتور استمفوردAVR ژنراتور مکالته ایتالیا:

پرکاربرد ترین رگولاتور ولتاژ ژنراتور مکالته AVR مدل URV6 می باشد که جهت نصب در ژنراتور از توان 40 الی 400 کاوآ  ، دارای فرکانس کاری 50 و 60 هرتز و ولتاژ وردی 220 تک فاز و 400 ولت  سه فاز می باشد.

سایر برد رگولاتور کنترل ولتاژ مکالته ایتالیا

AVR UVR6 AVR SR7 AVRDSR AVR DER1 AVR DER2 رگولاتور کنترل ولتاژ مکالته

AVR UVR6 AVR SR7 AVRDSR AVR DER1 AVR DER2 رگولاتور ولتاژ مکالته شرکت رایا مولد
رگولاتور ولتاژ ژنراتور لینز ایتالیا:
ژنراتور با کیفیت لینز ساخت ایتالیا در سال های اخیر توسط بازرگانان وارد کشور شده است از جمله avr ژنراتور لینز می توان به hvr11 نام برد. لازم به ذکر است در توان های زیر 200 کاوا از sx460 نیز می توان استفاده نمود. جهت سفارش و مشاوره با ما در ارتباط باشید.
رگولاتور ژنراتور لوری سومر فرانسه:

از جمله رگولاتور ولتاژ ژنراتور لوری سومر پر کاربرد می توان به R450 ، VR6 ، R438 نام برد. در دیزل ژنراتور کاترپیلار به دلیل استفاده از ژنراتور لوری سومر پس از کارکرد طولانی نیاز به تعویض AVR  می باشد که تصاویر آن به شرح ذیل می باشد.

رگولاتور ولتاژ ژنراتور - رگولاتور ژنراتور لوری سومر -رگولاتور ولتاژ ژنراتور لوری سومر - AVR ژنراتور لوری سومر -

AVR ژنراتور AVK آلمان:
ژنراتور AVK المان با قدمت طولانی از جمله برند های مطرح این صنعت می باشد که شرکت استمفورد انگلستان سهام آن را خریداری نموده و در نتیجه برد ولتاژ ژنراتور استمفورد انگلستان به این ژنراتور قابل نصب می باشد.
رگولاتور ژنراتور استمفورد پاور چین:
با توجه به طرح بودن ژنراتور استمفورد پاور ساخت چین با نمونه انگلستان ( استمفورد UK ) ، تمام رگولاتور ولتاژ ژنراتور اصلی به ژنراتور طرح قابل نصب می باشد.
رگولاتور ژنراتور زغالی:

ژنراتور های سه فاز به دون نوع brush less و brush تقسیم بندی می شوند. ژنراتور ذغالی یا brush قدیمی ( دیزل ژنراتور دست دوم ) بوده و جریان تحریک آن بسیار بالا بوده و جهت تحریک می توان از رگولاتور ولتاژ ژنراتور ذغالی استفاده نمود. جهت خرید avr ژنراتور ذغالی در مدل ها و آمپر های مختلف با ما ارتباط برقرار نمایید.

avr ژنراتور سه فاز avr دیزل ژنراتور رایا مولد

ساختمان رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور AVR

تنظیم ولتاژ زنراتور توسط نیمه هادی ها ، سیم پیچ ها و قطعات الکترونیکی انجام می گردد . این قطعات AVR ژنراتور شامل: حسگر ولتاژ (REFERENCE VOLTAGE) ، یکسو ساز ولتاژ  AC به DC تقویت کننده (AMP)، تشخیص فرکانس پایین (LOW HZ DETECTION) ، مدار مقاومتی (STABILITY CIRCUIT)، مدار تشخیص اتصال کوتاه ، مدار RAMP GENERATOR، درایور دتکتور سطح، قطعات کنترل قدرت ، مدار متقارن و یکسو کننده وتضیف کننده تشکیل شده است.

نحوه عملکرد رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور 

عملکرد مغناطیسی و کلی AVR مولد:

در هنگام شروع کارکرد ژنراتور مقدار کمی پسماند مغناطیسی بر روی سیم پیچ استاتور موجود می باشد که در هنگام چرخش رتور توسط  موتور دیزلی در خروجی ژنراتور مقداری ولتاژ در حدود10 تا 50 ولت ظاهر می شود رگولاتور ولتاژ ژنراتور این ولتاژ را به سیم پیچ تحریک اعمال نموده و با افزایش ولتاژ تحریک، ولتاژ خروجی افزایش میابد با تکرار این پروسه ولتاژ خروجی به ولتاژ نامی می رسد و در صورت افزایش ولتاژ به هر دلیلی از جمله ناپایداری ، رگولاتور کنترل ولتاژ AVR  ژنراتور ولتاژ تحریک را کاهش داده تا در خروجی ولتاژ 400 ولت را بدون تغییر در خروجی داشته باشیم.

عملکرد الکترونیکی AVR مولد:

ابتدا ولتاژ ورودی وارد تقسیم و یکسو ساز AC  به DC شده سپس توسط تقویت کننده حسگر ولتاژ را با ولتاژ مرجع مقایسه نموده و در صورت خطا یک سیگنال را جهت تقویت به بخش قدرت رگولاتور کنترل ولتاز رگولاتور ژنراتور ارسال می شود. RAMP ژنراتور ودرایور دتکتور سطح AVR به طور نامحدود به بررسی ولتاژ تقویت شده می پردازد و ولتاژ محدود ژناتور را در محدوده ای قابل تنظیم فیکس می نماید. مدار پایداری و مقاومتی AC منفی قابل تنظیم را برای تامین وضعیت فیدبک و عملکرد ناپایدار سیستم کنترل برسی و فراهم مینماید .

مدارتشخیص فرکانس پایین دوره هر سیکل را اندازیگیری نموده و با دوره فرکانس مرجع مقایسه نموده و به صورت خودکار ولتاژ و فرکانس را تنظیم می نماید.
از مدار همگام سازی برای حفظ رمپ استفاده می شود ژنراتور و آشکارساز کم هرتز قفل شده به دوره شکل گیری ژنراتور. فیلتر Low Pass از ایجاد شکل موجهای تحریف شده جلوگیری می کند. برد کنترل ولتاژ ژنراتور دستگاه های کنترل توان مقدار میدان تحریک را تغییر می دهد جریان در پاسخ به سیگنال خطا تولید شده توسط تقویت کننده برای جلوگیری از کاهش ولتاژ چرخه به اجزای AVR آسیب می رساند و همچنین برای کاهش میزان نویز و خطا روشن شود پایانه های ژنراتور منبع تغذیه ولتاژهای مورد نیاز را برای اصلاح ولتاژ فراهم می کند .

تنظیمات و تست رگولاتور ولتاژ ژنراتور AVR

ولتاژ خروجی ژنراتور به صورت استاندارد در کارخانه تنظیم شده است. اما میتوان ولتاژ خروجی را با تغیرات ولتاژ AVR آلترناتور انجام داد. جهت اینکار ابتدا ترمینال های 1و2 را اتصال کوتاه می تماییم . ترمینال های LB, LA فقط برای  تنظیم های خاص و کم اتصال انجام می دهیم.با توجه به ولتاژ درج شده بر روی پلاک ، تغییرات رو نه بیشتر انجام میدهیم.

مراحل تنظیم ولتاژ AVR  ژنراتور استمفورد:

ابتدا کنترل ولت را در خلاف عقربه قرار می دهیم. سپس کنترل پایداری را در میانه قرار می دهیم. با یک ولتمتر مقدار ولتاژ خروجی ژنراتور را اندازه گیری می نماییم. ژنراتور را روشن کرده سپس فرکانس را بین 50-53 هرتز تنطیم می نماییم. به آرامی و با دقت کنترل ولتاژ را در جهت عقربه های ساعت حرکت می دهیم. در صورت نوسان ولتاژ ، پایداری ولتاژ را تنظیم نموده و دوباره ولتاژ را تنظیم می نماییم.

تنظیمات STABILITY CIRCUIT مدار پایداری

رگولاتور کنترل ولتاژ دارای یک مدار پایداری می باشد که بتوان در خروجی حالت گذرا و پایداری خوبی را ایجاد نماید.

که برای حالت پایداری یک کلید در نظر گرفته شده است که در عکس ذیل مشاهده مینمایید.

ابتدا ژنراتور را در حالت بی باری روشن نموده سپس پایداری ولتاژ را در خلاف جهت عقربه های ساعت تا جایی که ناپایداری در ولتاژ رخ ندهد.

تنظیمات URFQ

AVR ژنراتور یک محافظ کنترل دور V/HZ دار ا می باشد که در صورت تغییر دور و ناپایداری ، ولتاز و فرکانس را با تغییرات ثابت نگه می دارد و درصورت فعال بودن URFQ  رگولاتور ولتاژ ژنراتور ، LED روشن می شود.

چگونه AVR  مناسب ژنراتور خود را انتخاب نماییم؟

در صورت بودن رگولاتور کنترل ولتاژ AVR  معیوب ژنراتور می توان با تعویض همان مدل مثلا AVR SX460  تعویض نماییم.

در صورت نبود AVR  ژنراتور سه فاز باید مراحل ذیل را انجام دهیم:

ولتاژ برد رگواتور ولتاژ ژنراتور باید ولتاژ سیم پیچ تحریک ژنراتور را پوشش دهد. آمپر مصرفی و ولتاژ مصرفی در بار نامی سیم پیچ تحریک بر روی پلاک . مشخصات ژنراتور طبق شکل زیر درج گردیده است.

ولتاژ رگولاتور تشخیص از روی پلاک
پس در هنگام خرید برد کنترل ولتاژ ژنراتور AVR باید به پارامترهای ژنراتور و مطابقت آن با AVR به شرح ذیل دقت نماییم:
 • ولتاژ و جریان تحریک ژنراتور
 • داشتن جاروبک زغالی بودن با بدون جاروبک اکسایتری بودن ژنراتور
 • مقدار مقاومت اهمی ژنراتور
 • توان ژنراتور سه فاز

نکته: در زمانی که دو یا چند دیزل ژنراتور با یک دیگر پارالل یا سنکرون می شود باید به این نکته توجه کرد که AVR آلترناتور را از رگولاتور کنترل ولتاژ AVR SX460  به مدل رگولاتور کنترل ولتاژ AS460 AVR تغییر داد.

پرسش و پاسخ سوالات رگولاتور ولتاژ ژنراتور

1.در صورتی که در خروجی ژنراتور ولتاژ وجود نداشته باشد علت چیست ؟

پاسخ : یکی از موارد ذیل ممکن است علت آن باشد : سرعت موتور دیزل کم باشد ، ترمینالها لوز کانکشن باشند ، سیم پیچ ها مدار باز باشند ، در رگولاتور خطا وجود داشته باشد ، مدار بهره رگولاتور باز است و یا شار باقیمانده وجود ندارد یا اینکه به هر نحوی تحریک وجود ندارد.

2.در داخل یه شناور (کشتی ) دوتا ژنراتور جهت تامین برق مورد نیاز هست که ۲۴ ساعتی یا ۱۲ ساعتی تعویض میشه اما چرا زمان تعویض ژنراتور ها برق قطع نمیشه و همچنان برق هست آ یا از قطعه یا دستگاه خاصی استفاده میکنن ؟

پاسخ:منطق عملکردی این دو دستگاه overlap synch هست یعنی وقتی قراره دستگاهها جایگزین شوند ابتدا سنکرون شده کلید دستگاه دوم وصل شده و سپس کلید دستگاه اول قطع میشه گاورنرهای دیزلها و avr ژنراتور سه فاز و کنترلها باید توانایی سنکرون را داشته باشند.

3.یک ژنراتور مکالته 75kvaداریم در حالت بی باری ولتاژ درست هست ولی وقتی بار بهش وصل میکنیم اوفت ولتاژ زیادی پیدا می‌کنه. گاز موتور که زیاد میکنیم اوکی میشه. آیا AVR ژنراتور سالم هست یا نه؟وقتی گاز موتور رو زیاد کنیم مشکلی برای ژنراتور پیش نمیاد و در حالت بی باری اضافه ولتاژ نداریم؟

پاسخ:سلام دیود ژنراتور و رگولاتور ولتاژتون رو چک کنید.

4.یه دیزل ژنراتور دارم وقتی میدم زیر بار بعضی موقع ها برق نوسان پیدادمیکنه .لامپ ها چشم‌ک میزنن مشکلش چیه؟

پاسخ:پتانسیومتر stability روی رگولاتور ولتاژ ژنراتور رو در جهت خلاف عقربه های ساعت تغییر بدین ببینید اوکی میشه اگه براتون مقدور هست از شرایط دستگاه فیلم بگیرید و ارسال کنید.

5.در مجموعه ای اگر ژنراتور داشته باشیم و بانک خازن،آیا می شود وقتی ژنراتور در مدار هست،از بانک خازن استفاده کرد؟

پاسخ:دلیلش ولتاژ اضافی سرخازن هاس که باعث صدمه دیدن برد avr ژنراتور شده و جهت حل این مشکل یک رله باید سرمسیر تغذیه رگولاتور بانک خازنی و بوبین رله رو وصل کن به برق شهر وقتی برق شهر وصل شد رله وصل میشه و بانک خازنی میاد تو مدار وقتی برق شهر قطع شد و ژنراتور فعال شد بانک خازنی از مدار خارج میشود.

6.علت سوختن زیاد فیوز برد avr ژنراتور از چی میتونه باشه؟

پاسخ: خب اتصال کوتاه، خرابی ذغال، بار زیاد گرفتن و ناگهانی، عدم تناسب ولتاژ رگولاتور با ژنراتور و….از عیوب سوختن فیوز هستند!و قطعا ایراد اصلی بعد از چک و بررسی ژنراتور مذکور مشخص و رفع میشه!ویا یکی از دلایل عمده استفاده بیش از حد از یک فاز یا دوفاز و نامتقارن بودن بار می باشد که با توجه به تجربه کاری  این مواردو تو جوشکاری با ترانس تک فاز اتفاق  می دهد که از ژنراتور سه فاز استفاده شده و صرفا فقط از یک فاز استفاده شده و با بار روی ژنراتور نامتقارنه و باعث اختلاف فاز بین فاز ها میشود.

رگولاتور ولتاژ ژنراتور –  AVR  ژنراتور – برد avr ژنراتور – برد رگولاتور ژنراتور

سایر قطعات ژنراتور دیزلی و گازسوز