تهران شهرک صنعتی چهاردانگه

RAYAMOVALLED@GMAIL.IR

رگولاتور ژنراتور AVR ژنراتور سه فاز نمایندگی فروش

شرکت رایا مولد تامین کننده قطعات دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز وارد انواع رگولاتور کنترل ولتاژ (AVR) ژنراتور های استمفورد انگلستان AVR SX460 ، رگولاتور کنترل ولتاژ مکالته ایتالیا ( avr ژنراتور مکالته )، رگولاتور ولتاژ لینز ایتالیا ( avr ژنراتور لینز )، AVR ژنراتور AVK آلمان ، برد AVR ژنراتور لوری سومر ، رگولاتور کنترل ولتاژ استمفورد پاور چین اماده فروش و همکاری با مشتریان گرامی به صورت تک و عمده می باشد . از جمله رگولاتور های پر فروش بازار می توان به برد رگولاتور ژنراتور as440 ، mx341 , mx321 , sr7 , uvr6 می توان نام برد لذا در صورت نیاز با کارشناسان شرکت رایا مولد ارتباط برقرار نمایید.

فروشگاه رگولاتور ژنراتور استمفورد انگلستان (AVR ژنراتور استمفورد)

رگولاتور ولتاژ ژنراتور SX460 - AVR ژنراتور - برد AVR ژنراتور - برد رگولاتور ژنراتور

AVR ژنراتور استمفورد مدل SX460

AVR ژنراتور استمفورد مدل MX321

رگولاتور کنترل ولتاز MX341 ژنراتور استمفورد AVR MX341 شرکت رایا مولد

AVR ژنراتور استمفورد مدل MX341

رگولاتور کنترل ولتاژ AVR ژنراتور برد رایا مولد

رگولاتور کنترل ولتاژ استمفورد مدل MX322

AVR ژنراتور استمفورد مدل AS440

رگولاتور استمفورد مدل AS480

رگولاتور ژنراتور استمفورد مدل MA330

رگولاتور ولتاژ ژنراتور AVR SX460

AVR ژنراتور sx460 استمفورد انگلستان مطرح ترین رگولاور در زنراتور های استمفورد و سایر می باشد . استفاده از این برد به دلیل کیفیت بالا و عمر  و کارکرد بالا در ژنراتورهای 10 الی 250 کاوا اکسایتری بدون زغال در دو نوع 5 و 20 آمپر تولید و در انبار شرکت رایامولد موجود می باشد. این برد در دو کیفیت اصلی و اورجینال ساخت انگلستان و جنس طرح اصلی ساخت چین به بازار عرضه می شود. نحوه تنظیم و نصب این برد به این صورت است که دو سیم تکفاز 7و 8 جهت تغذیه و F1و F2 نیز به تحریک نصب می گردد. از جمله مشخصات این برد می توان به تنظیم ولتاژ خروجی با استفاده از پتانسومتر ، حداکثر ولتاز 09 V DC ، جریان خروجی پرایم تحریک 4 امپر ، برد کنترلی نیم موج ،جریان خروجی AC 6 A به تحریک ، دقت تنظیم بالا ، پایداری در خروجی ، و انواع حفاظت ها همچون حفاظت در مقابل افزایش جریان تحریک ، کاهش فرکانس ، عمل کرد خوب در شرایط ویژه آب هوایی همچون جنوب و شمال کشور می توان اشاره نمود.در صورت نیاز و مشاوره نصب با ما در تماس باشید.

رگولاتور ولتاژ ژنراتور SX460 - AVR ژنراتور - برد AVR ژنراتور - برد رگولاتور ژنراتور

برد avr ژنراتور AS440

برد رگولاتور ژنراتور AS440 استمفورد انگلستان در دو نوع ساخت چین درجه یک و اورجینال شرکت استمفود ساخت انگلستان بنا به در خواست مشتری در انبار شرکت رایا مولد موجود می باشد. در ژنراتور های 20 الی 700 کاوا استمفورد اکسایتری انگلستان قابل نصب می باشد. برد AS440 مناسب برای پارالل دیزل ژنراتور در توان های مختلف بوده و در صورت نیاز بر روی ژنراتور بدون ذغال نصب می گردد. ولتاز تغذیه این برد به صورت تکفاز 220 ولت و سه فاز 400 ولت بوده و از جمله ویژگی های این موتور به جریان خروجی متناوب 7.5 آمپر DC  ، جریان خروجی 4.5 آمپر DC ، دقت تنظیم ولتاز 1 درصد ، عملکرد عالی در آب و هوای ویژه همچون گرما رطوبت و گرد و خاک ،  پایداری و تثبیت فرکانس و ولتاژ خروجی و پایداری آن ، دارای سیستم SMT، ماکزیمم ولتازخروجی 82 ولت DC ، دارای حفاظت در مقابل کاهش ولتاژ و فرکانس ، قابلیت تنطیم ولتاز خروجی با پتانسومتر نصب شده بر روی رگولاتور می توان نام برد.

فروشگاه رگولاتور ژنراتور مکالته ایتالیا (AVR ژنراتورMECCALTE )

avr ژنراتور سه فاز avr دیزل ژنراتور رایا مولد

برد کنترل ولتاژ ژنراتور مکالته مدل DER2 مکالته

avr ژنراتور سه فاز avr دیزل ژنراتور رایا مولد

avr ژنراتور سه فاز مدل DER1 مکالته

رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور مکالته AVR DSR شرکت رایا مولد

AVR ژنراتور مکالته ایتالیا مدل UVR6

avr ژنراتور سه فاز شرکت رایا مولد

کنترل ولتاژ ژنراتور مکالته ایتالیا مدل DSR

رگولاتور کنترل ولتاژ avr ژنراتور مکالته شرکت رایا مولد AVR ژنراتور

AVR ژنراتور مکالته ایتالیا مدل SR7

فروشگاه رگولاتور ژنراتور لوری سومر  (AVR ژنراتور لوری سومر LEORY SOMER)

برد کنترل ولتاژ  ژنراتور لوری سومر مدل R438

برد کنترل ولتاژ  ژنراتور لوری سومر مدل R449

برد کنترل ولتاژ  ژنراتور لوری سومر مدل R220

رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور دیتاکام ساخت ترکیه:

شرکت مطرح ترکیه ای datakom  در ساخت avr  نیز فعالیت دارد که شرکت رایا مولد به عنوان وارد و تامین کننده این ژنراتور ها و تامین نیاز های مشتری فعالیت می نماید. کیفیت بالا و قیمت مناسب سبب فروش بالای این محصول شده است در ادامه موجودی avr datakom ترکیه شرکت رایا مولد به شرح ذیل نمایش داده می شود:

فروشگاه avr ژنراتور برند DATAKOM (AVR ژنراتوردیتاکام ترکیه )

رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور AVR 8 شرکت رایا مولد

AVR 8 رگولاتور ژنراتور دیتاکام ترکیه

رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور AVR 5 شرکت رایا مولد

AVR 5 رگولاتور کنترل ولتاژ datakom ترکیه

رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور AVR 4 شرکت رایا مولد

AVR 4 رگولاتور کنترل ولتاژ دیتاکام ترکیه

avr ژنراتور سه فاز avr دیزل ژنراتور رایا مولد

AVR 40  ژنراتور datakom ترکیه

avr ژنراتور سه فاز avr دیزل ژنراتور رایا مولد

AVR 20 برد کنترل ولتاژ دیتاکام ترکیه

avr ژنراتور سه فاز avr دیزل ژنراتور رایا مولد

AVR 12 برد کنترل ولتاژ دیتاکام ترکیه

 رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور AVR

شرکت رایا مولد تامین کننده قطعات دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز وارد انواع رگولاتور کنترل ولتاژ (AVR) ژنراتور های استمفورد انگلستان ، رگولاتور کنترل ولتاژ مکالته ایتالیا ، رگولاتور کنترل ولتاژ لینز ایتالیا، رگولاتور کنترل ولتاژ AVK آلمان ، رگولاتور کنترل ولتاژ استمفورد پاور چین اماده فروش و همکاری با مشتریان گرامی ب صورت تک و عمده می باشد لذا در صورت نیاز با کارشناسان شرکت رایا مولد ارتباط برقرار نمایید.

ولتاژ رگولاتور ژنراتور (AUTOMATIC VOLTAGE REGOLATOR) بخش مهمی در ژنراتور بدون جاروبک را عهده دار می باشد. در واقع ولتاژ روگولاتور AVR با سیم پیچ اصلی و تحریک در ارتباط می باشد و از طریق حلقه های سیم پیچ  اتصال کوتاه ، ولتاژ سیم پیچ را در تلرانس 1.5 درصد تنظیم و کنترل می نماید تا در خروجی ولتاژ سابتی داشته باشد. Avr  ژنراتور می تواند توان راکتیو تولیدی ، تنظیم و تصحیح ضریب قدرت تنظیم ولتاژ نسبت به فرکانس را نیز تغییر و تنظیم نماید.

رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور موجود به تفتیک برند شامل موارد ذیل می باشد:

AVR ژنراتور استمفورد انگلستان:

پر مصرفترین رگولاتور استمفورد انگلستان مدل SX460 می باشد که بر روی ژنراتور هایی از توان 25کاوآ تا 250 کاوآ قابل نصب می باشد که مشخصات آن به شرح ذیل می باشد:

 • قابل نصب بر روی ژنراتور تا جریان تحریک 4 آمپر
 • قابلیت تنظیم ولتاژ از 110 تا 250 ولت
 • فرکانس کاری 50 و 60 هرتز
 • دارای فیلتر پایین فرکانس URFQ رگولاتور ولتاژ ژنراتور
 • دارای ولتاژ خروجی DC 90 ولت
 • قابل نصب فقط بر روی ژنراتور استمفورد

انتخاب AVR جهت کنترل ولتاژ خروجی ژنراتور باید با توجه به نوع سیستم تحریک ژنراتور صورت گیرد .

در اینجا 2 مدل مختلف از AVR را که مناسب هر کدام از سیستمهای تحریک ذکر شده فوق می باشد را نام برده ایم :

 •  استمفورد مدل SX460 – مناسب ژنراتورهای با سیستم تحریک Shunt
 •  استمفورد مدل MX321 – مناسب ژنراتورهای با سیستم تحریک PMG

سایر برد رگولاتور کنترل ولتاژ استمفورد انگلستان

AVR AS480-AVR AS4400-AVR AS540-AVR SX460-AVR MX322-AVR MX341-AVRMX321-AVRMA330 ژنراتور استمفورد انگلستان

رگولاتور ولتاژ ژنراتور استمفوردAVR ژنراتور مکالته ایتالیا:

پرکاربرد ترین رگولاتور ولتاژ ژنراتور مکالته AVR مدل URV6 می باشد که جهت نصب در ژنراتور از توان 40 الی 400 کاوآ  ، دارای فرکانس کاری 50 و 60 هرتز و ولتاژ وردی 220 تک فاز و 400 ولت  سه فاز می باشد.

سایر برد رگولاتور کنترل ولتاژ مکالته ایتالیا

AVR UVR6 AVR SR7 AVRDSR AVR DER1 AVR DER2 رگولاتور کنترل ولتاژ مکالته

AVR UVR6 AVR SR7 AVRDSR AVR DER1 AVR DER2 رگولاتور ولتاژ مکالته شرکت رایا مولد
رگولاتور ولتاژ ژنراتور لینز ایتالیا:
ژنراتور با کیفیت لینز ساخت ایتالیا در سال های اخیر توسط بازرگانان وارد کشور شده است از جمله avr ژنراتور لینز می توان به hvr11 نام برد. لازم به ذکر است در توان های زیر 200 کاوا از sx460 نیز می توان استفاده نمود. جهت سفارش و مشاوره با ما در ارتباط باشید.
رگولاتور ژنراتور لوری سومر فرانسه:

از جمله رگولاتور ولتاژ ژنراتور لوری سومر پر کاربرد می توان به R450 ، VR6 ، R438 نام برد. در دیزل ژنراتور کاترپیلار به دلیل استفاده از ژنراتور لوری سومر پس از کارکرد طولانی نیاز به تعویض AVR  می باشد که تصاویر آن به شرح ذیل می باشد.

رگولاتور ولتاژ ژنراتور - رگولاتور ژنراتور لوری سومر -رگولاتور ولتاژ ژنراتور لوری سومر - AVR ژنراتور لوری سومر -

AVR ژنراتور AVK آلمان:
ژنراتور AVK المان با قدمت طولانی از جمله برند های مطرح این صنعت می باشد که شرکت استمفورد انگلستان سهام آن را خریداری نموده و در نتیجه برد ولتاژ ژنراتور استمفورد انگلستان به این ژنراتور قابل نصب می باشد.
رگولاتور ژنراتور استمفورد پاور چین:
با توجه به طرح بودن ژنراتور استمفورد پاور ساخت چین با نمونه انگلستان ( استمفورد UK ) ، تمام رگولاتور ولتاژ ژنراتور اصلی به ژنراتور طرح قابل نصب می باشد.
رگولاتور ژنراتور زغالی:

ژنراتور های سه فاز به دون نوع brush less و brush تقسیم بندی می شوند. ژنراتور ذغالی یا brush قدیمی ( دیزل ژنراتور دست دوم ) بوده و جریان تحریک آن بسیار بالا بوده و جهت تحریک می توان از رگولاتور ولتاژ ژنراتور ذغالی استفاده نمود. جهت خرید avr ژنراتور ذغالی در مدل ها و آمپر های مختلف با ما ارتباط برقرار نمایید.

avr ژنراتور سه فاز avr دیزل ژنراتور رایا مولد

ساختمان رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور AVR

تنظیم ولتاژ زنراتور توسط نیمه هادی ها ، سیم پیچ ها و قطعات الکترونیکی انجام می گردد . این قطعات AVR ژنراتور شامل: حسگر ولتاژ (REFERENCE VOLTAGE) ، یکسو ساز ولتاژ  AC به DC تقویت کننده (AMP)، تشخیص فرکانس پایین (LOW HZ DETECTION) ، مدار مقاومتی (STABILITY CIRCUIT)، مدار تشخیص اتصال کوتاه ، مدار RAMP GENERATOR، درایور دتکتور سطح، قطعات کنترل قدرت ، مدار متقارن و یکسو کننده وتضیف کننده تشکیل شده است.

نحوه عملکرد رگولاتور کنترل ولتاژ ژنراتور 

عملکرد مغناطیسی و کلی AVR مولد:

در هنگام شروع کارکرد ژنراتور مقدار کمی پسماند مغناطیسی بر روی سیم پیچ استاتور موجود می باشد که در هنگام چرخش رتور توسط  موتور دیزلی در خروجی ژنراتور مقداری ولتاژ در حدود10 تا 50 ولت ظاهر می شود رگولاتور ولتاژ ژنراتور این ولتاژ را به سیم پیچ تحریک اعمال نموده و با افزایش ولتاژ تحریک، ولتاژ خروجی افزایش میابد با تکرار این پروسه ولتاژ خروجی به ولتاژ نامی می رسد و در صورت افزایش ولتاژ به هر دلیلی از جمله ناپایداری ، رگولاتور کنترل ولتاژ AVR  ژنراتور ولتاژ تحریک را کاهش داده تا در خروجی ولتاژ 400 ولت را بدون تغییر در خروجی داشته باشیم.

عملکرد الکترونیکی AVR مولد:

ابتدا ولتاژ ورودی وارد تقسیم و یکسو ساز AC  به DC شده سپس توسط تقویت کننده حسگر ولتاژ را با ولتاژ مرجع مقایسه نموده و در صورت خطا یک سیگنال را جهت تقویت به بخش قدرت رگولاتور کنترل ولتاز رگولاتور ژنراتور ارسال می شود. RAMP ژنراتور ودرایور دتکتور سطح AVR به طور نامحدود به بررسی ولتاژ تقویت شده می پردازد و ولتاژ محدود ژناتور را در محدوده ای قابل تنظیم فیکس می نماید. مدار پایداری و مقاومتی AC منفی قابل تنظیم را برای تامین وضعیت فیدبک و عملکرد ناپایدار سیستم کنترل برسی و فراهم مینماید .

مدارتشخیص فرکانس پایین دوره هر سیکل را اندازیگیری نموده و با دوره فرکانس مرجع مقایسه نموده و به صورت خودکار ولتاژ و فرکانس را تنظیم می نماید.
از مدار همگام سازی برای حفظ رمپ استفاده می شود ژنراتور و آشکارساز کم هرتز قفل شده به دوره شکل گیری ژنراتور. فیلتر Low Pass از ایجاد شکل موجهای تحریف شده جلوگیری می کند. برد کنترل ولتاژ ژنراتور دستگاه های کنترل توان مقدار میدان تحریک را تغییر می دهد جریان در پاسخ به سیگنال خطا تولید شده توسط تقویت کننده برای جلوگیری از کاهش ولتاژ چرخه به اجزای AVR آسیب می رساند و همچنین برای کاهش میزان نویز و خطا روشن شود پایانه های ژنراتور منبع تغذیه ولتاژهای مورد نیاز را برای اصلاح ولتاژ فراهم می کند .

تنظیمات و تست رگولاتور ولتاژ ژنراتور AVR

ولتاژ خروجی ژنراتور به صورت استاندارد در کارخانه تنظیم شده است. اما میتوان ولتاژ خروجی را با تغیرات ولتاژ AVR آلترناتور انجام داد. جهت اینکار ابتدا ترمینال های 1و2 را اتصال کوتاه می تماییم . ترمینال های LB, LA فقط برای  تنظیم های خاص و کم اتصال انجام می دهیم.با توجه به ولتاژ درج شده بر روی پلاک ، تغییرات رو نه بیشتر انجام میدهیم.

مراحل تنظیم ولتاژ AVR  ژنراتور استمفورد:

ابتدا کنترل ولت را در خلاف عقربه قرار می دهیم. سپس کنترل پایداری را در میانه قرار می دهیم. با یک ولتمتر مقدار ولتاژ خروجی ژنراتور را اندازه گیری می نماییم. ژنراتور را روشن کرده سپس فرکانس را بین 50-53 هرتز تنطیم می نماییم. به آرامی و با دقت کنترل ولتاژ را در جهت عقربه های ساعت حرکت می دهیم. در صورت نوسان ولتاژ ، پایداری ولتاژ را تنظیم نموده و دوباره ولتاژ را تنظیم می نماییم.

تنظیمات STABILITY CIRCUIT مدار پایداری

رگولاتور کنترل ولتاژ دارای یک مدار پایداری می باشد که بتوان در خروجی حالت گذرا و پایداری خوبی را ایجاد نماید.

که برای حالت پایداری یک کلید در نظر گرفته شده است که در عکس ذیل مشاهده مینمایید.

ابتدا ژنراتور را در حالت بی باری روشن نموده سپس پایداری ولتاژ را در خلاف جهت عقربه های ساعت تا جایی که ناپایداری در ولتاژ رخ ندهد.

تنظیمات URFQ

AVR ژنراتور یک محافظ کنترل دور V/HZ دار ا می باشد که در صورت تغییر دور و ناپایداری ، ولتاز و فرکانس را با تغییرات ثابت نگه می دارد و درصورت فعال بودن URFQ  رگولاتور ولتاژ ژنراتور ، LED روشن می شود.

چگونه AVR  مناسب ژنراتور خود را انتخاب نماییم؟

در صورت بودن رگولاتور کنترل ولتاژ AVR  معیوب ژنراتور می توان با تعویض همان مدل مثلا AVR SX460  تعویض نماییم.

در صورت نبود AVR  ژنراتور سه فاز باید مراحل ذیل را انجام دهیم:

ولتاژ برد رگواتور ولتاژ ژنراتور باید ولتاژ سیم پیچ تحریک ژنراتور را پوشش دهد. آمپر مصرفی و ولتاژ مصرفی در بار نامی سیم پیچ تحریک بر روی پلاک . مشخصات ژنراتور طبق شکل زیر درج گردیده است.

ولتاژ رگولاتور تشخیص از روی پلاک

 

پس در هنگام خرید برد کنترل ولتاژ ژنراتور AVR باید به پارامترهای ژنراتور و مطابقت آن با AVR به شرح ذیل دقت نماییم:
 • ولتاژ و جریان تحریک ژنراتور
 • داشتن جاروبک زغالی بودن با بدون جاروبک اکسایتری بودن ژنراتور
 • مقدار مقاومت اهمی ژنراتور
 • توان ژنراتور سه فاز

نکته: در زمانی که دو یا چند دیزل ژنراتور با یک دیگر پارالل یا سنکرون می شود باید به این نکته توجه کرد که AVR آلترناتور را از رگولاتور کنترل ولتاژ AVR SX460  به مدل رگولاتور کنترل ولتاژ AS460 AVR تغییر داد.

نحوه دریافت قیمت رگولاتور ژنراتور ( AVR ژنراتور ) و خدمات مربوط به آن

 • ارسال درخواست از طریق ایمیل به RAYAMOVALLED@GMAIL.COM
 • تماس تلفنی با کارشناسان فروش شرکت رایا مولد در ساعات اداری (۹ الی ۱۷)
 • تماس در ساعات غیر اداری با شماره تلفن ۰۹۱۲۳۸۵۶۹۴۷
 • ارسال درخواست به واتس آپ شرکت به شماره ۰۹۱۲۳۸۵۶۹۴۷

99/09/08